Pomyłka, czy błąd ortograficzny to w szkole norma. Błędy mogą zdarzyć się każdemu. Na szczęście istnieją metodę, żeby zatuszować tą pomyłkę. Aby się jej pozbyć z zeszytu, należy zaopatrzyć się w narzędzie do korygowania, czyli korektory i gumki.
To po co musimy sięgnąć zależy głównie od tego, czym został napisany błąd. Jeżeli pisaliśmy ołówkiem, wystarczy użyć gumki do ścierania i błąd zniknie. Jeżeli korzystaliśmy z długopisu, niezbędny będzie korektor.
Gumki do ścierania
Wybór gumek do ścierania jest dość spory, znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie plastycznym i papierniczym. Gumki spotykane są w różnych kształtach i kolorach. To jaki rodzaj gumki do ścierania wybierzemy, zależy od tego, jakim przyrządem się pisze.
Klasyczne gumki są w stanie zetrzeć ołówek oraz kredkę. Rodzaj gumki w takim przypadku nie musi być jakiś lepszy. Wystarczy najtańsza gumka do ścierania ze sklepu.
Jeżeli pisaliśmy ołówkiem HB starcie go nie będzie takie proste. Tutaj już jest nam potrzebna gumka wykonana z syntetycznego kauczuku. Taka gumka wyróżnia się tym, że jest w stanie zetrzeć ołówek, bez rozmazania go i nie uszkadzając papieru.
Z nowszych modeli gumek, ostatnio na rynku pojawiły się gumki do ścierania długopisu i pióra. Taki rodzaj gumki najbardziej przyda się dzieciom chodzącym do szkoły oraz studentom. Bez większego problemu można się nimi pozbyć tekstu napisanego piórem lub długopisem.
Rodzaje korektorów
Za pomocą korektora jesteśmy w stanie usunąć błędy w tekście, które zostały napisane długopisem, cienkopisem lub piórem. Rodzajów korektorów jest dużo na rynku, do najpopularniejszych należą:
- korektory w płynie, znajdują się w niewielkich buteleczkach, aby zakorektorować błąd należy rozprowadzić korektor specjalnym aplikatorem, który jest w formie pędzelka. Taki aplikator znajduje się w zestawie. Korektor tego typu przeznaczony jest do korektorowania dużych powierzchni. Jego wadą jest to, że z biegiem czasu gęstnieje i zastyga.
- korektory w pisaku, idealnie się sprawdzają jeżeli mamy do zakorektorowania małą powierzchnię. Korektory tego typu mogą występować w formie płaskiej oraz okrągłej. Ich zaletą jest to, że nie zastygają, ponieważ po użyciu należy zabezpieczyć korektor skuwką. Przed użyciem takiego korektora, należy nim energicznie wstrząsać.
- korektor w taśmie, jest to szybka metoda na ukrycie błędu. Po jego nałożeniu nie musimy czekać, aż wyschnie. Ten rodzaj korektora kryje na sucho. Jest umieszczony w specjalnej obudowie, zazwyczaj przezroczystej, dzięki temu możemy kontrolować ile jeszcze go zostało.
Przeczytaj też: http://www.plansys.pl/olowki-jaki-jest-najlepszy-dla-dziecka/