5 form content marketingu

W dzisiejszych czasach content marketing jest ważnym narzędziem wykorzystywanym w branży SEO, wykorzystywanym przy pozycjonowaniu strony. Warto jednak wiedzieć nie tylko o tym, czym content marketing jest, ale i jakie jego formy wyróżniamy. Oto kilka przykładów przydatnych do wykorzystania w promocji i reklamie.

Co to jest content marketing?

Posługując się prostą definicją, content marketing to inaczej strategia marketingowa nastawiona na tworzenie treści, dzięki którym pozyskuje się większe grono odbiorców i potencjalnych klientów, a także buduje się markę i pozycję firmy. Treści te powinny być odpowiednio dostosowane pod względem odbiorców, dodatkowo mogą one występować na różnych kanałach i w różnej formie. Głównie są to teksty różnego rodzaju, ale wyróżnić można także infografiki, filmy czy raporty. Będą one odpowiadać za typ komunikacji prowadzonej między nadawcą a odbiorcą.

 
Opracowanie odpowiedniej strategii wymaga wiedzy i doświadczenia, czym często zajmują się agencje reklamowe. Content marketing w różnych formach oferuje Bizzit, poprzez dobór odpowiednich treści przydatnych, wiarygodnych i pomocnych. Dotarcie do klienta wymaga dobrego poznania środowiska, które pozwoli na zbudowanie zaufania. Rzecz jasna każda firma może celować w inne rozwiązania. Jakie?

 
Teksty poradnikowe

Treści poradnikowe to artykuły, które najczęściej publikowane są na stronie firmy, jej podstronie lub stanowią część zupełnie innej strony na innym adresie. Najczęściej są one obiektywne i skupiają się na przekazaniu przydatnych informacji, będących odpowiedzią na zapytania odbiorców, tworzących bazę wiedzy o marce i jej wartości. Ich zadaniem jest pełnienie funkcji materiałów prasowych, wykorzystywanych w różnych branżach, informujących o dostępnych produktach i usługach. Wspierają ruch na stronie, budują bazę linków, edukują i wspierają sprzedaż.

 
Blogi firmowe

Blogi firmowe działają podobnie jak teksty poradnikowe i też mogą być one częścią strony firmy, jej podstroną czy też działać na osobnym adresie. Różnicą jest to, że są one bezpośrednio powiązane z daną firmą i skupiają się na udzielaniu przydatnych informacji związanych z określoną branżą. Mogą skupiać się na tekście, ale też prezentować filmy wideo z dostępem do kanałów na YouTube, dzięki czemu otrzymuje się zasięg też w social mediach. Tu także będą się liczyć wartościowe treści, zastosowanie fraz kluczowych oraz linków.

 
Recenzje

Najczęściej ma się tutaj na myśli recenzje eksperckie w oparciu o doświadczenie z danym produktem lub usługą. Bywają obiektywne, najczęściej jednak są subiektywną oceną, ze szczegółowym opisem zalet i wad. Recenzować można wszystko – od produktów spożywczych, filmów i książek, po sprzęty turystyczne czy materiały budowlane. Możliwości jest wiele i pozwala to na pokazanie danego produktu czy usługi, a dzięki temu rozpowszechnienie marki oraz zbudowanie jej pozytywnego wizerunku, zaufania, a także rozprzestrzenienie linków.

 
Opisy produktów

Dobrze stworzone treści przydatne dla odbiorców to także opisy produktów. Niestety jak się okazuje, wiele firm popełnia błąd minimalizując ich znaczenie. Dla potencjalnego klienta, będącego przed decyzją zakupową, bardzo istotne jest zapoznanie się z oferowanym produktem, więc jego dobrze stworzony, wartościowy opis ma ogromne znaczenie. Zawarcie takich informacji jak charakterystyka produktu, jego cechy, parametry czy inne szczegóły, dla znacznie bardziej świadomych konsumentów mówiąc wiele o samej firmie i jej podejściu do klientów.

 
Infografiki

Jest to forma zdecydowanie bardziej przystępna od tekstu do czytania, choć i on się pojawia w celu wyjaśnienia i uregulowania treści przekazu. Coraz częściej są one wykorzystywane w celach marketingowych, jako źródło informacji i wiedzy na dany temat i sprawdzają się przy budowaniu ruchu na stronie. Mogą być one umieszczane tak na serwisach firmowych, jak i osobnych adresach, a forma wizualne w wielu przypadkach jest łatwiej przystępna i wygodniejsza, przy czym ułatwia przyswajanie informacji. Formy bywają tutaj różne – duże, małe wąskie, obrazkowe, rysunkowe, zawierające wykresy, tabele itp.

Rzecz jasna to nie wyczerpuje tematu. Podane formy to tylko kilka najpopularniejszych, dodatkowo wiele z nich łączy się ze sobą. Teksty, filmy, grafiki – każde z nich można wykorzystać by budować markę firmy i działać na jej korzyść. Każdy z nich wpływa na pozycjonowanie, pod warunkiem, że zostaną zastosowane w odpowiedni sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here