Drzwi przesuwne - zastosowanie zalety, cena

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe w ciągu ostatnich znacząco się rozwinęło. Również technologie do tego wykorzystywane zrobiły olbrzymi krok naprzód. Postęp jest widocznie praktyczny w każdym miejscu. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań stosowanych coraz chętniej, nie tylko w biurach ale także i mieszkaniach czy domach, są drzwi przesuwne bezramowe.

Jak i z czego zbudowane są drzwi przesuwne bezramowe?

Różnice w budowie widać gołym okiem. Przede wszystkim sama konstrukcja różni się w znaczącym stopniu od tych powszechnie znanych z mieszkań. Starą ościeżnicę z zawiasami zastąpiły szyny, na których poruszają się drzwi.

Znaczną różnica jest też to z jakiego materiału są produkowane drzwi przesuwne bezramowe. Większość z nich produkowana jest z wysokiej jakości i bardzo wytrzymałego szkła hartowanego. Równie dobrze mogą być także wytwarzane z płyt wiórowych oraz niekiedy ze stali. Wszystko zależy od tego do czego mają one być przeznaczone.

Jakie są zalety drzwi przesuwnych bezramowych?

W nowoczesnym budownictwie ogromny nacisk kładzie się na to, aby mieszkanie było dobrze oświetlone. Dlatego w tym przypadku świetnie sprawdzają się duże przeszklone powierzchnię, które nie tylko efektownie wyglądają, ale są także niezwykle funkcjonalne.

Do tego typu budowy przeznaczane są właśnie drzwi przesuwne, które w większości produkowane są ze szkła hartowanego. Najczęściej pełnią one wtedy funkcję łącznika między salonem a tarasem czy wyjściem na podwórko. Drzwi przesuwne bezramowe znajdują także swoje zastosowanie w biurach, hotelach oraz także w łączeniu ze sobą pomieszczeń handlowych.

Drzwi przesuwne wykonane z płyty wiórowej wykorzystywane są do tworzenia szaf, w szczególności komandor. W ten sposób nie zabierają potrzebnej przestrzeni w przeciwieństwie do standardowych skrzydeł drzwiowych. Natomiast drzwi wykonane ze stali przeważnie znajdują się w ważnych i niedostępnych miejscach takich jak skarbce banków czy więzieniach.

Ile kosztują drzwi przesuwne bezramowe?

Ich ceny zaczynają się od około 300 złotych, jednak wszystko w głównej mierze zależy od ich wymiarów oraz materiału z jakiego mają być wykonane.

Również dodatki w postaci zmatowienia czy oklejenia oraz transport i montaż wydatnie wpływają na koszt drzwi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here